Coming Home is een kleine film van een groot regisseur. Zhang Yimou maakte films als Het Rode Korenveld, Raise the Red Lantarn, House of the Flying Daggers en Hero. De laatste twee waren groots opgezette films vol actie en indrukwekkend camerawerk, maar dat Zhang Yimou nooit de menselijke maat uit het oog heeft verloren bewees hij al met een film als The Road Home uit 1999 en met Coming Home.
Lu Yanshi (Chen Daoming) is gevlucht uit een werkkamp tijdens de Culturele Revolutie, op weg naar zijn vrouw (Gong Li) en dochter die hij al meer dan tien jaar niet heeft gezien. Mooi is een scène aan het begin, als hij nog gezocht wordt door de autoriteiten en heel stilletjes aan haar deur klopt. Ze weet dat hij gezocht wordt en staat aan de andere kant van de deur en twijfelt wat ze moet doen. Niet dat ze hem niet wil zien, maar het lijkt wel alsof de verloren jaren en het gemis van elkaar, van de dunne houten deur een enorme muur hebben gemaakt. En zo zijn er meer scènes waarin dat wat nooit heeft kunnen zijn een grotere barrière lijkt te vormen dan dat wat wel nog mogelijk is.
Als hij jaren later eenmaal voor goed naar huis terugkeert blijkt zijn dochter haar danscarriére opgegeven te hebben en zijn vrouw herkent hem niet meer. Het geheugenverlies is van psychogene aard en haar man doet er alles aan om haar geheugen terug te laten keren en zodoende zijn vrouw terug te krijgen. Hij verzint keer op keer nieuwe listen om in haar buurt te kunnen zijn en manieren om haar geheugen te herstellen. Kunnen ze terugkrijgen wat ze hebben verloren, of vinden ze een andere manier om hun leven voort te zetten, met elkaar.
Geef een reactie